با لطف و عنایت خداوند، پس از چندین ماه تلاش بی وقفه ی مهندسین گروه برق و الکرونیک کوثر، مدل صنعتی و آماده نصب منابع تغذیه ۱۸ کیلو وات، ۹۰ ولت، جریان مستقیم و ایزوله با قابلیت کنترل از طریق باس CAN ساخته شد.

گروه برق کوثر اولین مجموعه تولید کننده این سری از منابع تغذیه با مشخصات فوق است.

.

مزیت های محصول

یکی از روش های نوین تصفیه فاضلاب های صنعتی استفاده از انرژی الکتریکی برای تصفیه آب است. برای این کاربرد منابع تغذیه توان بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مشخصات فنی دستگاه، یک توان مبنا در طراحی منابع تغذیه است که با افزودن امکان سخت‌افزاری ترکیب این منابع، هر توان دل‌خواه در ولتاژ‌ها و جریان‌های متفاوت را می‌توان به دست آورد. نکته‌ی حائز اهمیت دیگر این است که به دلیل توان بالای منابع فوق، این احتمال وجود دارد تا علاوه بر فشار به شبکه‌ی برق، موجب جریمه‌های فراوانی برای مصرف کننده شود. به همین دلیل مهندسین گروه برق کوثر، در طراحی این منابع از بخش PFC استفاده نموده‌اند.

بخش مهم دیگر در این پروژه، قابلیت اتصال منابع تغذیه به شبکه اطلاعاتی CAN است. این قابلیت باعث می‌شود بتوان از وضعیت کاری اجزاء گزارش‌گیری کرد. هم‌چنین می‌توان مقادیر ولتاژ و جریان را در بازه‌ی مشخصی تغییر داد. همچنین با اتصال به یک PLC می‌توان پلاریته‌ی خروجی ولتاژ را در زمان‌های مقتضی جا به جا نمود.

 

منابع تغذیه ۱۸ کیلو وات، ۹۰ ولت
تست منابع در کارگاه

دیدگاه خود را بنویسید