مرکز پژوهشی آموزشی کوثر، به عنوان پایگاه فعال در عرصه ی آموزش مهندسی، افتخار دارد در راستای بالا بردن دانش فنی و عملی دانشجویان و تسهیل در ورود به بازار کار، هر سال دوره اهی آموزشی متعددی برگزار نماید. دوره هایی با هدف تقویت بنیه عملی و کاربردی مخاطبان .

تفکر کوثر و تعهد ما به شما، بالابردن توانمندی فنی شرکت کننده در دوره است. این تعهد، در انتخاب مدرس و طرح درس ارائه شده لحاظ شده است.

اولویت کوثر، یادگیری عمیق و دقیق مخاطب است.

 

مروری بر دوره های پیشین

مرکز پژوهشی آموزشی کوثر، با تمرکز بر رشته ی مهندسی برق، تا کنون سه دوره ی آموزشی برگزار نموده است. در ادامه شرح مختصری از دوره های پیشین کوثر خواهید دید:

 

دوره اول، تابستان ۹۵

اولین دوره آموزش های کارگاهی و تخصصی مرکز پژوهشی آموزشی کوثر، تابستان ۹۵  با برگزاری ۴ کلاس در رشته ی مهندسی برق آغاز شد. عناوین تدریس شده در این دوره عبارت بودند از:

آموزش طراحی مدارات چاپی با استفاده از نرم افزار Altium designer
آموزش کار با میکرو کنترلر های ARM
آموزش کار با نرم افزار MATLAB
آموزش طراحی و ساخت مدار های تغذیه Switching

 

دوره دوم، زمستان ۹۵

پس از برگزاری کلاس های تابستانی و استقبال مخاطبین، به منظور تثبیت برگزاری کلاسها ، فرآیند برگزاری در زمستان ۹۵ برای بار دوم آغاز شده  و در بهار ۹۶ پایان یافت. در این دوره نیز ۳ کلاس با عناوین زیر برگزار شد:

آموزش کار با میکرو کنترلر های ARM
آموزش کار با نرم افزار MATLAB
آموزش کار با میکرو کنترلر های AVR

 

سومین دوره، تابستان ۹۶، حرکت به سمت جلو

پس از دو دوره برگزاری موفق در تابستان ۹۵ و زمستان۹۵ مرکز پژوهشی آموزشی کوثر، اقدام به برگزاری کلاسهایی بر سیاق گذشته کرد؛ عناوین کلاسی در دوره تابستان:

آموزش کار با میکرو کنترلر های ARM
آموزش کار با میکرو کنترلر های AVR
آموزش نرم افزار MATLAB
آموزش طراحی مدارات چاپی با نرم افزار Altium Designer

مدرسین دوره ها، همگی از دانش آموختگان و دانشجویان برتر دانشگاه تهران بوده­ اند، که در مرکز پژوهشی-آموزشی کوثر یا نهادهای پژوهشی و صنعتی دیگر تجربه کار عملی دارند.

 

 

کلاس پلاس، یک اتفاق ویژه

در تابستان ۹۶، علاوه بر دوره ­های مذکور، کارگاهی کاملا عملی متناسب با نیاز دانشجویان جدیدالورود برای ارتقای سطح فنی آنان تدارک دیده شد. در این دوره ویژه، با نام “کلاس پلاس” که برای اولین بار در دانشگاه تهران اجرا شد، دانشجویان جدید الورود و همچنین دانشجویان علاقمند به کار های پروژه ای و عملی، با مفاهیم الکترونیک عملی آشنا شده و با میکروکنترلرهای AVR مداری کنترل شونده طراحی خواهند کرد، مداری که برنامه ریز تراشه آن را نیز خودشان می نویسند. علاوه بر طراحی برد چاپی مدار خود، قطعات مربوطه را به آن لحیم کرده و صفر تا صد یک کار عملی را تجربه خواهند نمود. همچنین در این دوره دانشجویان با قابلیت های کلیدی نرم افزار MATLAB  آشنا خواهند شد.

دانشجو، در پایان این دوره خواهند توانست بین مدار چاپی که طراحی کرده اند با کامپیوتر ارتباط برقرار کرده و داده های جمع آوری شده توسط مدار را با نرم افزار MATLAB تحلیل کنند.

 

 

 

 

پاییز ۹۶، گسترش دوره های فنی و مهندسی

پاییز ۹۶، علاوه بر دوره های آموزشی مهندسی برق و کلاس پلاس، دوره هایی در رشته های مهندسی مکانیک و نقشه برداری نیز شکل گرفته است. با همان دقت و حساسیت همیشگی!

در ادامه شرح دوره های هر رشته و جزییات برگزاری آن را مشاهده خواهید کرد:

 

 

 

 

 

مخاطبان دوره های آموزشی کوثر چه کسانی هستند؟

 

– دانشجویان

اگر شما دانشجو و شاغل به تحصیل هستید، می توانید با مراجعه به ربات تلگرام معاونت آموزش کوثر، از شرایط تخفیف دانشجویی مطلع شده و سپس اقدام به ثبت نام کنید.

 

 

 

از آنجا که ظرفیت کلاس ها محدود و تعداد شرکت کنندگان بالاست، برای اطمینان از حضور خود در دوره ها، می توانید از طریق لینک زیر، همین حالا ثبت نام کنید.

 

– ارگان ها و شرکت های صنعتی

کوثر این آمادگی را دارد تا در صورت درخواست شرکت ها و سازمان های صنعتی، دوره ها و کارگاه های آموزشی اختصاصی و مناسب شرایط آنان برگزار نماید. این دوره ها می تواند در بهبود و به روز کردن دانش فنی کارکنان شرکت ها، تأثیر مناسبی داشته باشد.

ارگان ها و مخاطبان دوره های آموزشی کوثر، می توانید از طریق ای دی تلگرام زیر، سوالات و ابهامات خود را بپرسید. ما پاسخگوی شما در هر ساعت از شبانه روز هستیم.

دیدگاه خود را بنویسید