درباره کوثر
مرکز پژوهشی آموزشی کوثر

مرکزپژوهشی آموزشی کوثر وابسته به بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، سعی دارد با روحیه‌ی جهادی در راستای حل مسائل اساسی کشور گام بردارد؛ دانشجویان تحصیلات تکمیلی یا فارغ التحصیل بسیجی می‌توانند از پشتیبانی کوثر جهت تشکیل گروه‌های پژوهشی صنعتی استفاده نمایند. مزیت کوثر ارتباط تشکیلاتی و مشخص با بدنه‌ی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران است که موجب می‌شود دانشجویان بسیجی که یکبار در دوران کارشناسی در دفاتر بسیج دورهم جمع شده‌اند در دوران تحصیلات تکمیلی و فارغ التحصیلی در کوثر گرد هم آمده و در راستای حل مسائل اساسی کشور، کار تخصصی انجام دهند.

Untitled-1        email       telegram
open close

پروژه تولید جوهر

گروه صنایع شیمیایی و پلیمر
  • درباره طرح

    با توجه به اینکه نیاز به جوهر چاپ در سال‌های اخیر رشد فزاینده ای یافته است و این محصول در داخل تولید نمی‌شود، به ناچار میزان واردات آن نیز افزایش یافته است که هزینه‌های قابل توجهی در بر داشته و موجب خروج بسیار زیادی ارز از کشور شده است. از نظر اقتصادی به صرفه است که این محصول پرتقاضا در داخل تهیه شود؛ چون‌که با تولید داخلی علاوه بر اینکه این محصول با قیمت کمتر و کیفیت رقابتی به دست خریدار می رسد، شرایط را در جهت عدم خروج ارز از کشور سوق می دهد که این مسأله جزء موارد غیر قابل اغماض است.
    مضافاً اینکه تولید این محصول در داخل باعث اشتغال زایی نیز می‌گردد. همچنین تولید محصول داخلی با کیفیت بالا و قیمت رقابتی نسبت به محصولات مشابه خارجی، الگوی خرید مصرف‌کنندگان را تغییر داده و موجب استفاده از محصولات داخلی می‌شود. در نتیجه سهم بیشتری از بازار محصولات داخلی بدان اختصاص خواهد یافت.

Small subtitle here

Recent works

همه
انتشارات
گروه برق
گروه صنایع شیمیایی و پلیمر
گروه کامپیوتر
گروه مکانیک